Pin it

8 Ağustos 2014 Cuma

Paris 2. Gün

Uzun zamandır yokum biliyorum. Size türlü türlü bahaneler sunabilirim. Ancak akışına bırakmakta yarar var bazı şeyleri. O kadar şey birikti ki, artık bir yerden sonra saldım. :) Neyse umarım gene güç bulurum yazmaya. 

Bu sefer az yazı ve bol resimli bir yazı sizi bekliyor. Tabana kuvvet geçen bir günün hikayesi bu. Palais Royal den başlayıp Arc de Triomphe ye gidip sonra paralelden geri döndük. Yani Paris'in yarısından U döndük diyebiliriz :) 

Milyon tane blog var zaten Paris ve tarihi ile anlatım yapan bu nedenle ben planımızı anlatmak istedim. Mekanlar ile ilgili zaten şu muhteşem siteye bir göz atabilirsiniz. İhtiyacınız olan her şeyi bulacaksınız, zaten ben sonra ne yazsam eksik kalır. Buradan Louvre'a direk çıkıyorunuz. Solda Louvre, sağda park Tuileries... Louvre başka post'un konusu çünkü burası başlı başına bir gün ve sabir gerektiriyor :)

Park'ın sonunda Concorde meydanı... Tabana kuvvet devam :)Concorde 'dan sonra ver elini Champs Elysees... Arc de Triomphe'ye kadar durmak yok yola devam. Triomphe'e gelince belki üzerine çıkış müthiş Paris manzarasını görebilirsiniz veya sıraya girmekten vazgeçip Boulevard Haussmann'a girip ve yürümeye devam. La Fayette, Printemps hep bu yol üzerinde...


Buradan sonra Opera binasını mutlaka görün.


Bu kadar yol yürüyünce bir ödülü hak ettiniz. Bizim yaptığımız gibi Madeleine'in karşısında yorgunluk atabilirsiniz.Gün bitmedi tabiki. Daha bir sürü meydanlar ve pasajlar araya sıkıştırabilirsiniz ki biz öyle yaptık. Daha pes etmek yok yola devam :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder