Pin it

9 Nisan 2014 Çarşamba

Palankamış _ Erzurum

Kayak mevsiminin yavaş yavaş bitmesi ile bende, bu yazıyı ne zaman yazacağım ben ya şeklinde bir tutuşma gözlemlenmesi çok doğal bir hareket oldu. Şubat ayında kar duasına çıkmamız ve dakika dakika aha şuraya kar yağdı, aha burası 45 cm oldu nidaları ile sonunda gözümüzü karartıp bir Plankamış seyahati düzenledik. Palandöken + Sarıkamış kayak merkezlerini ziyaret ettik yani.

Şimdi Palandöken benim için jet gibi geçti. Polat otelde kaldık. Otel ile ilgili söyleyebileceğim tek şey. İyi bir oteldi. Öyle ahım şahım bir şey anlatamayacağım. Çok bir özelliği yoktu. Zaten çokta vakit geçirmedik. Genel olarak pistlerdeydik. 1 gece kaldık. Ertesi günde 2'ye kadar kayıp, Erzurum içini gezdik.Kayak tecrübem sıfır. İlk kez ayağıma kayak takımı aldım. Bu nedenle Erzurum bana iyi geldi. Otel'in önündeki kolay piste şöyle 1-2 saat geçirdim. Özel ders almadım. S. sağolsun yardım etti. İlk günün özeti şu şekildeydi;

Serkan genel olarak;
- Kar sapanı yap!
-Topla gel topla gel!
-Ağaca dikkat!
-Sen oraya nası girdin?!
-O ağacın altından çıkabilecek misin?
-Direğe daha kaç kere dalacan!
-Sağa yatıp sola gideceksin. Sağ Sarımsaaaakkk!!

Ben genel olarak;
-Çoook korkuyorum!!!
-Ay ay ay ay ay!
-Annniiiii!!!
-Ben yapamıycam!
-Çekilin çekilin ben yeniyim!!! 
-Serkaaaan! sdkjhfksja!! (çarpma efekti)

Özetle gayet normal bir ilk gündü. Akşama doğru düşmelerim azalıp kendimi istediğim yere döndürmeye başlayınca, haritada sağ tarafta gördüğünüz Dedeman otel'in hizasından aşağı doğru olan pisten kaydım. İşte içimdeki kayakçı burada ortaya çıktı. Sağdan soldan vızır vızır nasıl kayıyorum. Vay be ben neymişim falan oldum. Taa ki yanımdan 5yaşında çocukların vın vın geçişini görüp,  dil dışarda burnundan sümükler akan, ağzı burnu buz kesmiş bir hatun olduğumu fark ettim. 

Erzurum kısmı çabuk bitti. Öğleden sonra aşağı inip bilimum oltu taşı alışverişi, çağ kebabı yemesi, Erzurum evlerinde kıtlama çay ritüeline girdik. Akşamına Kars'a gidiş yolculuğuna başladık. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder