Pin it

17 Nisan 2014 Perşembe

Kadınlar için erkeksiz filmler serisi - En iyi 5 film...

Sevgiliyle film seyretmeyi seviyoruz. Tamam bu kadarını biliyoruz ama bazen erkeklerin anlayamadığı filmler olur ya... Hani çok romantik bir aşk vardır, kız çatlaktır oğlan deli veya sonu hep mutlu son olan filmler vardır sizde aşka umutla bakma isteği uyandırır. Azıcık komik olurlar, mutlaka içinde moda olur veya bir yemek. Ya da şirin mi şirin bir kız veya çizgi karakter...

İşte o filmlerden bahsediyorum. Yanınızda öküzün bu ne ya bunu mu izliyon ben bunu izlemem, erkek adam aşk filmi mi izlermiş, çizgi film la bu! gibi böğürtülerinden uzak izlemek istediğiniz filmlerden bahsediyorum. İşte onlara bir kaç örnek. Azıcık kızsal hissettiğinizde açın izleyin. 

1.Waitress: Jenna mutsuz ve hamile bir garsondur. Hayatta en çok sevdiği şey ise her saniye hayalini kurduğu turtalardır. Bu bir kadının sevme, sevilme ihtiyacını ve hatta tek başına ayakları üzerinde durma hikayesi. Suratınızda kocaman bir gülümse ile izleyeceğiniz bir filmlerden... Cumartesi akşamı yanınızda kekiniz ve kahveniz ile izleminizi tavsiye ederim. Sizinki de o ara playstation oynayabilir sıkıntı yok :)


2. Un amour de sorciere: Johnny Deep'in eski karısı necidir diyenlere gelsin bu filmde. Ben oldum olası pek hazetmem bu kadını ama bu filmde bir şahane. Un amour de sorciere, büyücünün aşkı, büyü-aşk-kötülüğün bir hikayesi. Morgane Paris'te yaşayan bir cadıdır. Oğlunu Morok adındaki kötü büyücüden kurtarmak için Michael'a bir aşk büyüsü yapar. Enfes oyuncunları ve sürükleyen konusu ve güzel aşk ama baymayan aşk hikayesi ile kesin ilgilinizi çekecektir. Pazar günü akşamları için ideal. Size aşkın bir mucize olduğunu anlatacak. Sizin öküz de bu arada muhtemelen bira içip göbeğini kaşıyacaktır.


3. Bu Nasıl Sarışın 1 / 2: Bu muhtemelen tüm bayanların romantik komedi ile ilk tanıştığı filmlerden biridir diye düşünüyorum. Bir erkeğin bu filmi seveceğini düşünmek bile güldürüyor. Onlara göre fazla saçma, fazla pembe ve fazla kadınsı :)  Sevgilisi tarafından evlenme teklifi edildiğinde fazla aptal olması nedeni ile terk edilen Elle Woods'un hikayesi. 2. filmi artık saçmalığın dibi bile olsa gene katlanılır. Şu şirinliğe bakın. Cuma akşamı iş yorgunluğu sonrasında iyi gelir. Sizinki de bu arada eminim bir maç falan izleyecektir.

4. Şeytan Marka Giyer: İtiraf ediyorum bunu seven erkekler biliyorum. Ama itiraf edin bu bir kadın filmi .Moda, entrika ve muhteşem Meryl Streep var daha ne olsun. Bizim pasaklı Andrea küçümsediği moda dünyasının şeytanı Miranda'nın asistanı olur ve Miranda'nın çirkefliklerine ya sabır şeklinde katlanır. Bu filmde sizinkinin yan gözle izleyeceğini düşünüyorum ama buzdolabına saldırıyor da olabilir.


5. Cesaretin var mı aşka?: Gerçek adı "Çocuk Oyunu" olan bu filmde küçüklükten beri arkadaş olan iki ufaklığının büyüdüğünü aralarındaki oyununda giderek ciddileştiğini, aralarındaki nefret-sevgi ilişkisine tanık olacaksınız. Bayanlar maalesef size böyle aşkların sadece filmlerde olduğunu hatırlatmalıyım, çok kapılmayın yanınızdaki oduna şöylee bir bakın. Elinizdeki ile idare edeceksiniz napacan, mecccburr.

 

Buyrun hanımlar işte size 5 film. Hazırlayın peçeteleri, alın kahvenizi, çirkeftçe ele geçirdiğiniz kanepenize uzanın ve özgürlüğün tadını çıkarın. Filmlerin devamı gelecek izci sözü !

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder