Pin it

27 Mart 2014 Perşembe

Yamanlar Gençlik Merkezi

Bazen bir İzmir'li olarak, İzmir de yapılacak şeylerin azlığı ile ilgili hayıflanırım. İstanbul kadar seçenek olmuyor maalesef. Bugün canın sıkıldı, yarın şuraya git, bunu yap falan çok seçenek yok. Yakın çevreden bahsediyorum ha, yoksa her türlü bin basar diğerlerine Çeşme, Foça Kuşadası... Ama bir Pazar günü aileniz ile nereye gidersiniz diye düşününce çok az yer geliyor aklıma. 

Meğerse İzmir'e haksızlık edermişim. Her şey benim cahilliğimdenmiş :) Bir İzmir'li her zaman mutlu olmasını bilir, hayatın tadını çıkarırmış :) 

Sizi yeni bir mekan ile tanıştıracağım. Böyle aile saadeti yaşayacağınız, hele birde küçük bir yumurcak var ise çıldıracak bir yerden bahsetmek istiyorum. 

Yamanlar gençlik merkezi 2012 yılında hizmete açılmış, tam tamına 42 dönüm üzerine kurulmuş bir halka açık bir tesis. Çocukların kamp yapacağı, dilerseniz muhteşem bungalov evlerde konaklayabileceğiniz, halı sahasında çift kale maç yapıp, havuzunda serinleyebileceğiniz, küçük çocuklarınızı hayvanlarla ve oyuncaklar ile sevindirebileceğiniz bir mekan. Daha detaylı bir bilgi için şu adrese bir bakın.

Mavişehir den yaklaşık 20 dk. da gidebiliyorsunuz. Karagöl yoluna gider gibi devam edin. Yol biraz virajlı. Yağmurlu ve karlı havalarda ( İzmir'de ne kadar kar oluyorsa diyeceğim ama dağın zirvesine çıkıyoruz.) dikkatli gidin. Yol biraz sürüyor. Yol boyu asfaltı olduğu için bisiklet binenler ve tracking yapmak isteyenler için oldukça ağaçlı ve zevkli bir yol . Yolun sonuna doğru yokuşlu bir yolu taş döşemişler. Biz bir ara umudu kesmiştik, kaçırdık yolu diye ama taşlı yolu gelince bir oh dedik. Taşlı yolu geçtikten sonra 5 dk içerisinde varıyorsunuz tesise. 

Tesise girince sizi bir golf arabası karşılıyor. Golf arabası ile tesisin merkezine 1 dk içerisinde gidebiliyoruz. Bizim 90 yaşında babaannemiz vardı. Onu bindirdik çok eğlendi :)

Öncelikle biz bol aile saadetli bir kahvaltı yaptık. Üzülerek söylemem gerekiyor ki eleman yetersizliği nedeni ile kahvaltı servisi vasat geçti. Öyle ahım şahım bir şey beklemeyin maalesef. Ama bizim için açık hava ve en önemlisi küçük prens'in eğlenmesi olduğu için çok üzerinde durmadık.


Manzarası gerçekten çok güzel. Değişik, evden uzak bir haftasonu geçirmek isterseniz burada kalınası bir yer. 


Ama esas can alıcı nokta küçük prens ve prensesler için ideal olması. Burası adı üstünde gençler için her şeyi düşünmüş. Oyun parkları, hayvanlar, havuz, halı saha her şey mevcut. Dilerseniz bizim gibi golf bile oynayabilirsiniz. Şunların şirinliğine bakar mısınız? Tabikide mıncırdım hepsini. Birazda insancıllar çokta ürkek davranmıyorlar :)
Özetlemem gerekirse burası güzel bir oazra günü için ideal. sıkılmadna çıcuklarınızın oynayabileceği, D vitamını takviyeli sakin, oksijeni bol bir mekan. Akşama doğru çocukların pestili çıkacağından arabada uyuyakalacak ve sizde sakin bir Pazar akşamı gecireceksiniz. Bence anne-babalar için sırf bu nedenden bile cazip bir teklif :)
Adres: Karagöl Yolu No:360 Örnekköy Karşıyaka
Telefon: 0.232 363 19 19 - 363 21 22 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder