Pin it

14 Ocak 2014 Salı

Big Yellow Taxi - Benzin Cafe


Gün geçmiyor ki yeni yerler keşfetmeyelim. Tamam burası kimsenin bilmediği gizli saklı bir yer değil. Ancak toplum hizmetimi bu kadarla da sınırlandırmamak lazım. Benzin Cafe tüm Türkiye'ye yayılmış bir cafe teşkilatı diyeyim. Yarısından fazlası zaten İstanbul da :) Dile kolay 45. şubesini geçen kasım ayında İzmir de açtı.  Gerçi gönül isterdi ki 35.yi İzmir de, 45. Manisa da açsın ama o kadar detaylı düşünememişler sanırım. Hayır bir jest olurdu yani...

Neyse efenim sevgili arkadaşların önerisi ile bu mekanı ziyaret ettik. Konsept cafe'ler maalesef henüz o kadar geniş çaplı değil İzmir de haliyle burası gayet ilgi çekici geliyor.


Işıl, ışıl birazda göz yorucu bir doluluk ile  dekora edilmiş. Öyle ışıklı ki gözlerimiz acıyor. Özellikle bar kısmını çok beğendim. Oldum olası ters asılan bardakları ve bira sifon konseptini severim. Yalnız şu cafecilere anlatmıyoruz. Daha çok sifon bulunuz. Diğer markalarda da sifon olamaz mı yani?Bir kaç masayı araba şeklinde yapmışlar. en çok bu hoşuma gitti :) Tabi ki burada oturduk. 


Gelelim yemeklere... Menüsü oldukça genişti. Benim özellikle bira sepeti çok hoşuma gitti. Ancak kilo sorunsalı nedeni ile salataya döndüm.


Uzun zamandır dışarıda salata yemek ile ilgili sorunlarım vardı. Cafecilerin salatanın 2-3 marulu el usulu kopartma ve içine lezzet namına hiçbir şey koymadan otlasın veletler babında bir yaklaşımları oluyor. Saman mı yiyorsun, salata mı belli değil. O nedenle benim için bir cafe iyiyse onu salatasından anlarsın. Özenmiş mi, özenmemiş mi?

Benzin'in mozerella peynirli, pesto soslu salatası tek kelime ile muhteşemdi. Daha güzellerini yedim mi yedim ama uzun zamandır bunu arıyormuşum onu anladım. Zaten tabağın dizaynından ne kadar özenildiği belli oluyor. Çok başarılıydı ama...


...şu güzelim pizzaların yanına bile yaklaşamazdı. yok böyle bir lezzet ya. Uzun zamandır denediğim en iyi pizzalardı. Ben salata yiyorum acıtasyonu ile diğer 3 tane pizzasınında tadına baktım. 3.de birbirinden lezzetliydi ama her şeyin daha güzeli vardı. 3 peynirli pizza kesinlikle aralarında tacı hak eden lezzet oldu.

Pizza Fungi


Patlıcanlı Pizza


3 peynirli pizza...


Gelelim olumsuz yanlarına, konsepti anlıyorum ama aşırı ışıklandırması gözlerimi acıttı. bu kadar elektrik tüketmeye gerek var mı? Ayrıca fiyatlar sağolsun doğrudan kiraya çıkarmaya yönelik. Bu kadar büyük bir yer değilde daha küçük bir yerde ama daha uygun fiyatlarda açsalardı hem mekanı doldururlardı, hemde yüksek fiyata ihtiyaç duymazlardı.

Gene gider miyim? O 3 peynirli pizzanın hatırına ve tüm istediğim biraların bulunma şerefine kesinlikle giderim. Ama ayda bir falan...

Adres: Mithatpaşa Cad. Palmiye Avm yanı / BALÇOVA / İZMİR
Tel: 232 277 32 31

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder