Pin it

11 Kasım 2013 Pazartesi

Uydurmasyon Pizza - Patlıcan Senfonisi

Gün geçmiyor ki karşınıza abudik tarifler ile çıkmayayım. Ama napalım tembel avrat reyonunda ancak bunları bulup yapıyorum. Hamarat yemekler de yapıyorum canım ama onlar çok sıkıcı :(

Pratik yemeklere bayılırım. İşten gelince kendinize ayıracağınız o azıcık zamanın, yemek hazırla, pişir, sofrayı topla, bulaşığı yıka ile ortadan kaybolması içimdeki feminist duyguları kabartıyor.

Bu nedenle kolaya kaçıyorum.

Bugün ki menümüz patlıcanlı ve kuru domatesli pizza.

Malzemeler;
  • 1 adet patlıcan
  • 1 adet tortilla
  • 6-7 kurutulmuş dometes
  • Bolca rendelenmiş kaşar
  • Evde kalan pizzalık ne varsa mısır, kapari vs...


Evde kalan  1-2 patlıcan şekildeki gibi kesilir ve üzerine fırça ile sürülmüş yağ ile ya kızartılır ya fırınlanır.Tortilla ekmeğine bildiğiniz salça şuursuzca sürülür. İsterseniz domates sosu yapın ama ben üşendim.


Üstüne bolca kaşar rendelenir.


Kızarmış patlıcanlar dizilir.


Domatesler dizilir. Bu domatesleride ben kuruttum ayrıcana. Yihu...


Üstüne mısır ve biberiye serpilir  ve fırına verilir. Fırını önden 170 derece ısıtın. İçinde 15 dakika tutun. Kaşarlar eriyip tortillanın kenarları kıtırlaşınca da çıkartabilirsiniz. İşte bu kadar basit.


Kocayla paylaşılarak afiyetle yenir. Yanına ultra sağlıklı olsun diye bir iki brokoli falan koyabilirsiniz. Yada yoğurlu mezemsi bişiler. 


Bu yemek, canı güzel yemek yemek isteyenlere ama üşenenlere gelsin. Patlıcanı kabak ile değiştirebilirsiniz. Üstüne daha zararlı olsun diye salam, sosis de koyabilirsiniz. Çocuklarında bu yemeğe bayılacağını düşünüyorum. 

Ben birde bunun sucuklusunu yaptım. Oda müthiş oldu. Onun resmini çekmedim ama farklı bir versiyon yaptığımda haber vericim. 

Afiyet olsun... Yarasın...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder