Pin it

1 Kasım 2013 Cuma

Ev Usülü Cosmopolitan

Nedensiz uzun bir aradan sonra tekrar merhaba... Şu ara yoğunluktan pek yazmaya vakit bulamadım. Malum tatiller ve araya taşınma girdi.

Evimi taşıdım ve bir kabustu. Bu kadar iğrenç bir durum olacağını tahmin edememiştim. Hala tam yerleştim diyemem. Etrafta emaneten konulmuş bir sürü eşya. Çizik mobilyalar kesilmeyi ve uydurulmayı bekleyen perdeler var. Ama bende bunları yapacak hiç şevk yok.

Araya bazen bir zaman girer hani modunuz düşüktür. Canınız hiçbirşey yapmak istemez. İşte o zamanları yaşıyorum bende... Keyfimi yerine getirmek içinde kendimi sokağa vurdum. 

Bu ara ayrıca Sex and The City dizisine takılmış vaziyetteyim. Daha yeni başladım, 2. sezondayım. Daha önümde çok zevkli uzun bir yol var. Bu arada en çok dikkatimi çeken dizidekilerin sürekli Cosmopolitan yani Cosmo içmesi...


Tabikide canım çekti ve ev usulü bir cosmopolitan yaptım :)

Shaker'ı Paşabahçe den almıştım. Üzerinde belli başlı kokteyllerin tarifleri var. Ayrıca ölçü birimleride arkadaki skalada yer alıyor. Bu şekilde tariflerde geçen bir ölçü, yarım ölçü saçmalığından kurtuluyorsunuz. Kardeşim ölçü nedir, gavurun ölçüsü ile bizimki tutuyor mu yani?

Neyse normal tarif ve benim varyasyonumu yanına yazarak Cosmo tarifimi veriyorum.
  • 1 ölçü Votka
  • 1/2 ölçü Portakal likörü - Cointreau kullandım. 
  • 1 ölçü yaban mersini suyu - Cappy nar suyu kullandım. Hiç farkı yok valla...
  • 1/2 lime - Bildiğin limon koydum.

Bardağım margarita bardağı ama umursamadım. 


Çalkala çalkala çalkalaaaa!!!


Dök dök döök!!!


En sevdiğin film veya diziyi izlerken içebilirsin...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder