Pin it

2 Ekim 2013 Çarşamba

Bu Aralar Ben - Eylül

Eylül'ün en güzel tarafı benim sevgili kocam ile evlilik yıldönümümüzü kutlamaktı. Bana iş yerine Bonnyfood gönderdi. Bunu lütfen kocamın ince ruhunun ürünü olarak kabul etmeyin. Bu bir azmin zaferidir. Senelerdir istisnasız beynini yememin sonucunda bonnyfood göndermeye ikna ettim. Hatta iş yerine gönderdi :) Kendimle gurur duyuyorum. Sonrada kocamla tabi :P
Midpoint sevdam bitmiyor. Geçen gün kepekli keçi peynirli penne yedim. Ben hiç beğenmedim çok vasattı.


Benim gönlümün prensi ise tabiki paella...


Gene Midpoint'te strawberry frozen margarita istememin sonucu gelen strawberry frozen. Margaritasını mutfakta unutmuşlar sanırım. Ama sorun etmedim bu da çok güzeldi.


Kolcuoğlu'nda enfes bir adana yedim. Şurayı bir denesenize!!


Topraktan pastanesini konumu itibari ile bir hayli haşır neşiriz. Bu pastasının hastasıyım. Kırmızı meyveler ve krema ile çok basit, çok hafif bir pasta. Vicdan azabı çekmeden yiyebilirsiniz... Yani umarım...


Yeni keşfimi size gururla sunarım Pepe Rosso'nın Pizza Con Bresaola... Manyak lezzetli herkesin yemesi gereken bir pizza.


Wings stop'un çıtır tavuklu salatası. Fena değil...


Eylül ayı İzmir için ayrı bir anlamlıdır. 9 Eylül İzmir'in kurtuluşu kutlanır. Her ne kadar devlet desteği  görmesede gene görkemli geçer İzmir'imin kutlamaları. İnşallah gene güzel büyük bir kutlama yaparız yurdun düşmandan kurtulması sonrası...

Peximet'in yemeği az, eşantiyonu bol yemeklerinden biride Ali nazik köftesi. Köfte kısmını itinayla az tutmuşlar sağolsunlar. Ama yandaki ıvır zıvır ile doğuyorsunuz.


Canım arkadaşım E.nin doğum günü vesilesi ile Çeşme çıkartması yaptık :) Eğlence öncesi atıştırmalık olarak Şifne de Fethi'nin yerine gittik. Sahilde kumların üzerinde rakı-balık yapıyorsunuz. Buraya kesin bir daha gideceğim. O zaman detaylı resimleri görürsünüz.
Sonrada sezonun son Paparazzi'sini yaptık. İlk etapta bomboştu ama sonradan doldu. Bayada dans ettik ama bizden geçmiş arkadaş... Bir yerden sonra herkes esnemeye başladı.

Son olarak Akın'ın waffle'ından yiyerek Eylül ayına elveda dedim.


Ekim benim için ne planların var?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder