Pin it

7 Ekim 2013 Pazartesi

Gurme Turizm - Bab-ı Ali meyhanesi

İddia ediyorum, daha önce bu kadar eğlenmemiştiniz :) Sokak ortasında dans edip, rakı içmek bu kadar mı keyifli olur. Tam da evlilik yıldönümümde yapmak istediğim şeydi. Güzel dostlarla sabaha kadar eğlence ve bol bol yemek yemek!!! :)
Babı-Ali müthiş eğlencesi ile sürekli duyduğum bir yerdi. En sondan evlilik yıldönümü bahanesi ile buraya gidelim dedim. Kambersiz düğün olmayacağı için bir kaç arkadaşıda çağırdık :) Çoook eğlendik. 

Fix menü olarak anlaşıyorsunuz. Ana yemek gelmiyor. Sadece ara sıcak kıvamında köfte, tavuk ve ciğer geliyor. Üzülerek söylüyorum ama yemekler çok iyi değil. Kalite beklemeyin. Ama burası öyle güzel yemekler yenilip keyif yapılacak bir yer değil. 

Burası eğlenceli yeri... İki duble rakı sonrasında arka masalar ile sohbet etme, beraber şarkı söyleme sokakta göbek atma yeri...

Ne içeriz kelimesi yok işte rakı içeceksiniz, meze yiyeceksiniz ve muhteşem müzik ile kendinizi kaybedeceksiniz.Kanun, darbuka, klarnet eşliğinde meyhane şarkıları söyleyp kimi zaman dertlenip kimi zaman yerinizde duramayacaksınız. Klarnetçi arkadaşl sağ olsun zaten işinin ehli. Genç birinin bu kadar güzel klarnet çalması şaşırttı zaten...Evlilik yıldönümümüz şerefine şampnayada alıp mekanda patlattık. Şampanya da su bardağında olmayacağından Metro'dan aşağıdaki gördüğünüz plastik bardakları aldım. Çok ucuzdu, 10 tanesi 6 TL gibi bir fiyattı. Direk kaptım. 40 yılda bir kullanacağınız bardaklardan alacağınıza şunlardan alıp eve istiflemek lazım aslında :) Sonrasında rakı bardağı yaptık :)


Babı-Ali de fix menü 60 Tl. Aşağıdaki menüde neler veriliyor görebilirsiniz. 7 çeşit meze yok, 5 çeşit falandı. Ama yeter zaten ya... 

Dediğim gibi burası yemek için değil eğlenmek için gidilen yerler. Çok eğleneceğinizi garanti ederim.


Adres: Şehit Fethi Bey Cd. No:42 Gümrük 35210 
Tel: +90 (232) 489 1565

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder