Pin it

17 Eylül 2013 Salı

Clash of the Titans


Tür: Macera, Fantastik, Mitolojik
IMDB puanı: 5.8
Yönetmen: Louis Letterier
Oyuncular:  Sam WorthingtonLiam NeesonRalph Fiennes

Ben tam bir mitoloji hastasıyım.  Eskiden yaz tatillerinde ansiklopediden mitolojik tanrıların/kahramanların isimlerini yazıp mitoloji sözlüğü yapmak ve bunların soyağacını çıkarmak gibi bir uğraşım vardı. Tabiki olmadı :) Sonrasında büyüyünce ne olmak istersin dönemi geldi. Onda arkeolog olacağım dedim. Oda olmadı :)

Bu mitoloji sevdamdan geriye kalan şey ise kitaplar ve filmler oldu. Clash of Titans vasat IMDB puanı ile normalde kimsenin ilgisini çekmesede, motloji seveler için az seçenekten biri. ÖZellikle görsel efektleri ve kodaman oyuncuları çok güzeldi. Liam Neeson'u Zeus olarak izlemek iyiydi. Ama bu adam bira zfazla iyi huylu bu karakter için.

Ralph Fiennes ise Hades ile muhteşem olmuş. Bu adam zaten bu piskopat karakterleri süper oynuyor. İnsanı şüphelendirmiyor değil :) Daha önceden de Harry Potter da Lord Voldemort'u oynamıştı. Bilmeyenler için söylüyorum :)

Bu arada olayların gerçek mitoloji hikayeler ile ilgili de çok alakası yok. Genel geçer kavramlar doğru. Perseus, Medusa'yı öldürmüş ama bu amaçla değil :) Mitoloji de bir Io var ama o kız bu değil gibi...

Bu film boş vaktinizde sizi yormayacak bir film isteyenlere gelsin. Azıcık aksiyon, azıcık romantizm, ucundan da mitoloji koklatılmış bir film.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder