Pin it

4 Eylül 2013 Çarşamba

Bizim Çiftliğe Gelir misiniz?

-Hoyyt sende kimsin?- Alla alla bi de bu gözümle bakayım...


- Bişeye de benzetemedim yahu!!


-Laaaan neysen nesin, sıçtırtma bacaaana defol !!!


Ben resimlerini çekerken tüm hayvanların durumu bu şekildeydi :) Kayınpederimin Saruhanlı da çiftlikleri var. Çiftlik dediysem öyle büyük bir şey değil. Sadece tavuklar, kuşlar vs... Bahçe içinde bir ev.
Benim gibi hayvan meraklısı bir insan da oraya her gittiğinde, "Ay seni yerim !!! Ay seni de yerim !!! Ay kuzuuuuummmm !!" şeklinde çığlıklar atıyor. 

Her seferinde yavru köpekler, yavru tavşanlar mutlaka olur. Bunun gibi komik horozların peşinde koşarım, ördek yavrularının tek sıra paytak yürüyüşlerini izlerim. Tam hayvanat bahçesi gibi...

Kayınpederimde çok meraklıdır böyle şeylere. Değişik değişik tavuklar, kuşlar besler. Bunlardan bazılarını size göstereyim dedim.

Sülünler var. Özellikle Altuni sülün dedikleri ise deli güzel birşey. Bunlarda biri dişi biri erkek... Kafesin telleride resimlerde çıktı ama içeriye girsem daha çok ürkeceklerdi. O kadar hareketliler ki zumlamakda mümkün değil.Bunlar bizim ördekler, hepsinin topuzu var :)


Paçalı tavuklarımız...Bunlar da ufaklıklar, ayrı tutuyoruz onları...


Her çeşit güvercin, keklik bulunur efendim.


Buda bir çeşit tavuk. Ama şuna kafayı gömüp uyumak istiyorum. Yumuşacık tüyleri var. Gözleri bile görünmüyor. Özel bir adı da varda...Bunlarda tavuk :) Tiplere bakar mısınız :) Revü kızları gibi...


Bunlarda bıdıklar...


Bu tavuklarında cinsi bu şekilde. Tüylerini yolduk, ıslattık falan sanmayın. Tüyleri ters yönde çıkıyor. bu nedenle tiftilmiş gibi görünüyorlar :)Bu da bizim ufaklık. Boyuna bakmayın, o kadar ses çıkartıyor ki anlatamam. Ama emin olun sizden daha çok korkuyor :)


Bütün bu bıdıklar nereden geliyor sorusunun da cevabı efenim budur. El yapımı tamamen kayınpederimin şaheseri kuluçka makinası. Eski büro tipi buzdolabından yapmış :)Tavus kuşları da bol bol var burada :) Her yer tavus kuşu tüyü dolu.
Aynı zamanda evde 50 seneden fazladır biriktirilen bir Cumhuriyet ve Milliyet gazetesi koleksiyonu var S.nin dedesi zamanında biriktirmeye başlamış. Milliyet'in bu kadar kaypak bir hale döndüğüni görse hiç başlamazdı herhalde biriktirmeye.. Veremiyoruzda bir yere. Kabul etmiyorlar. Cumhuriyet ve Milliyet ile görüştük. Siz gönderirseniz alırırz demişler. Napacağım kamyon mu kaldıracağım sizi oraya. Tarih yatıyor burada... 


Daha tavşanlar, köpekler, tavus kuşleri, muhabbet kuşları ne ararsanız var bu çiftlikte... Yaşaması o kadar keyifli ki. Şehir hayatından kaçıp insanın buraya sığınası geliyor. Ama şehire biraz uzak olduğu için biraz izole bir hayatı kabul etmek gerekiyor. Bazı planlarımız var burası ile ilgili, ama ne kadar olur bilemiyorum. Ama size de sorayım dedim...


 Bir haftasonunuzu Saruhanlı da bu güzel çiftlikte geçirmek ister miydiniz? 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder