Pin it

23 Eylül 2013 Pazartesi

Gurme Turizm - Balık Dünyası // Tuzla Balık

Gelelim bu haftaki ne yenir kısmımıza :) Tıkınmadan ve tıkınmayı düşünmedem geçirmediğim bir zaman olmadığından sürekli daha ne yenir, nereye gidiliri saplantı haline getirdim :)

Burası yeni duyduğumuz bir mekan. Salaş bir meyhane aslında ama hani böyle çok dertlenirsin, sakin konuşabileceğin, arkadan hafif hafif müzik gelen bir yer istersin ya, burası orası işte...

Mutlaka önceden arayın rezervasyon yaptırın. Yer kalmıyor çünkü. Gelen arabaları da görseniz yani Jeep.ler,  BMW'ler... Duyduğuma göre Aziz Kocaoğlu da severmiş burayı... Hım...Öyle çok değişik mezeler yok. Aynı tarz genelde...Mezeler lezzetli.


 Her zamanki gibi balık masamda eksik olmayan tek şey köpeoğludur.
Ortam bu şekilde. Saat 9 civarı masalar iyice doluyor. 

Yanlız tek bir kusuru var ki bana bir haftalık bir kaşıntıya maloldu. Sivrisinekler, vahşi kana susamış sivrisinekler. Bir anda üzerinize çöküp heryerinizi yiyorlar. Pis kan emiciler için elbise bile farketmiyor. Resmen etinizden et koparıyorlar. Müessesemizde sinek kovucu vardı ama malesef bazı şeyler için çok geç kalındı. 1 hafta boyunca kaşındım ve bacağım davul gibi oldu. 


Biz ortaya az barbun söyledik.


Ara sıcak olarak bu kalamarın methini duymuştuk. Biraz sertti ama suyu çok lezzetliydi.


Ana yemek olarak da 4 tane balık söyledik.


Bu arkadaşlarda kemençe ve tef ile bize çok güzel Karadeniz türküleri söylediler hafiften hafiften...Bir 20'lik rakı ve bir kola da ekstra olarak masamızdaydı. Şu gördüklerinizi 4 kişi yedik ve kişi başı 45 tl gibi fiyat ödedik. Fiyat performans karşılaştırması çok iyi geldi bana göre. 

Ama ah o sinekler olmayaydı iyiydi...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder