Pin it

13 Eylül 2013 Cuma

Gurme Turizm - Bağarası Restorant_Bitez


Bodrum yazılarımza devam ediyoruz. Şu an size bir mekan önerisinde bulunacağım. Gider gitmez Bodrum'da ne yapılır diye bir araştırma yaptık. Her yerde duyduğumuz ortak nokta Bağarası köy restorantı...


Adresini falan öğrenirken bizim Toloman Otel'e yürüyüş mesafesinde olduğunu duyunca dedik buraya gidiyoruz Allah'ın emri...

Saat 4'te rezervasyon yapmamla beraber akşam için zoraki son masayı kapıyorum. Rezervasyon almak kesinlikle gerekli yoksa açıkta kalırsınız. Sonrada geri arıyorlar, kesin geliyonuz demi diye. Telefonu açın lütfen!! yoksa şak diye iptal ediyorlar rezervasyonu... 

Zaten kaç kişi geldi de yer sordu biz oturuken. 

8 civarı olan rezervasyonumuzda gittiğimizde çok hoş bir portakal bahçesi ile karşılaştık. 15 adet masa var sadece...

Bağarası restorant'ın hikayesi ise ev bütçesine katkıda bulunmak isteyen Ümmühan hanım, yemek yapıp iş yerlerine satıyor, sonrasında bir restorantta deneyim kazanıp eşi ile beraber bu restorantı açıyor.


Geniş bir şarap koleksiyonuna sahipler ama biz TEAM RAKI olarak bu seferlik tercih etmedik :)


Bağarası restorant'ın en büyük özelliği öyle basit mezeler bulmuyorsunuz. Daha önce görmediğiniz bir sürü zeytinyağlı karşınıza çıkıyor. Erikli bamya, portakallı kabak, pirinçli taze fasulye, avokadolu rezene...

Tabiki de hepsini denedik. Erikli bamya.. Fena değildi.


Portakallı pırasa benim kesin favorimdi. İçinde ince dilimlenmiş ve kavrulmuş kayısı kurusuda vardı. Mezeden çok tatlı gibiydi. Kesinlikle bu yemeği deneyeceğim. 


Küçükce dilimlenmiş taze fasulyenin içinde pilav vardı. Güzeldi gayet...


Portakallı kabak... Buda gayet başarılıydı.


Köz patlıcan... Bi numarası yok.


Enginar süperdi.

Börülce içinde gene küçük küçük doğramayı ve seçmişler. İçinde domates ve soğan vardı.


Çıtır mantı. Buda o kadar övülecek kadar şahane değildi. Küçük baklava yufkaları rulo yapılmış. Üstünde sarımsaklı yoğurt ve kıyma vardı. 


Biz ağırlık mezeden gitmek istedik ve rakı dan tabiki. Ortaya tek bir tuzlu bir balık söyledik. Tuzlu balık tek kelime ile muhteşemdi.!!! Deneyim derim.

Buranın bir adeti de, restoranın sahibi İsmail bey'in sandalyeye çıkıp misafirlerine fıkra anlatmasıydı. Fıkra çok komik olmasada İsmail bey'in jesti insanı mutlu ediyor. Zaten çok muhabbetli bir adam, sizinle ilgilenirken direk anlıyorsunuz.


Sonuç ise ayrı bir mutluluktu. Sıcacık fırından yeni çıkmış bir sufle. 20 dk gibi bir sürede geliyor.  Önceden söyleyin kalmayabilir. Tek kişi yiyemezsiniz bayar ama gayet güzeldi bence... Tatlı krizini çok güzel tatlıya bağlıyor :)
Malesef fiyat için aynı şeyi söyleyemeceğim. Bodrumda şu fiyatlara baya takılmış gibi görünüyorum ama gayet turstik bir yerdesiniz ve bütçeye dikkat etmek lazım :)

Biz 5 kişi 475'ye yakın bir fiyat ödedik. 90'lık bir rakı içildi, 7 çeşit bir meze, bir kilodan az büyükçene tek bir balık. Rakı 170 tl'ye, çıtır mantı 20 TL tutmuş. Gerisinin fiyatını tam hatırlamıyorum... 95 TL kişi başı bir fiyat. Bunun içinde deniz ürünü hiç birşey yok. Birazda salaş bir mekan olduğu için aslında insanda daha ucuz olması gerektiği intibası bırakıyor. Kimimiz iyi dedi kimimiz pahalı, kararı siz verin. 

Adres: Pınarlı Cad. no: 83 (her yerde 59 yazıyor ama değil!!! ) Bitez / Bodrum / Muğla
Tel: +090 252 363 7693

Gidenlerin yorumlarınızı bekliyorum...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder