Pin it

10 Temmuz 2013 Çarşamba

Scalea

Maiori sonrasında Amalfi üzerinde geçireceğimiz son gecemiz için Scalea'ya geldik.  Geniş bir sahil şeridi olan bir tatil mekanı. Biraz Dikili ye benziyor. 
Yalnız denizin hayrını görmedik. Tam saf saf denize girecektik ki cankurtaran adam koştura koştura yanımıza geldi. Meğersem kırmızı bayrak çekmişler. Deniz fazla dalgalı olduğunda kırmızı bayrak çekerek denize girilmesine izin verilmiyormuş. Yani dalgalı deniz dediğide kıçıkırık iki dalga var yani...

Naparsın, şıp şıp kenarda ayağımızı soktuk. Doğru düzgün deniz bulduk derken oda bize yar olmadı.
Scalea tam yazlıkçı mekanı. Denize gir, ortalıkta yemek ye gez. Eğlenceli mekanı göremedim zaten pek halimizde yoktu bizim.Scalea da en büyük hedefimiz deniz kenarında güneşi batırırken bir yemek yemekte sahilde denize yakın bir restoran bulduk. Adını hatırlayamıyorum şu an. Deniz mahsüllü, ev şaraplı güzel bir yemek yedik.

 Akşam kalabalık bir sokağında yürüdük, dondurma yedik, mojito içtik. Çok keyifli ve dinlendiri vakit geçirdik...
Burada kalma nedenimiz tamam ucuz otel bulmamızdan dolayıdır. Scalea öyle illa gezilmesi gereken bir yer  değil de, bir durak noktası olabilir sizin içinde. Kaldığımız Otel "Hotel Lucia", adresi Via Nazario Sauro 20, Scalea.

İngilizceleri sıfır ama güzel, merkezi bir oteldi...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder