Pin it

6 Temmuz 2013 Cumartesi

Ravello

Amalfi den yola çıktığımızda saat öğleden sonrayı geçiyordu. Günlük yapmayı planladığımız km. neredeyse doldu hepimiz güzel yemekler nedeni ile yorgun düştük. Otel olarak haritadan Minori kasabasında ucuz bir otel tutmuştuk. Hotel Europa resimlerden en uygun otel gibi görünüyordu. Herhalde bizi hayal kırıklığına uğratan tek otel buydu. Otelin sahipleri sürekli birbirlerine bağırıp çağıran sakallı anne-kız. Kız yüksek ihtimal evde kalmışlığın acısını müşterilerinden çıkarıyor. Aslında bizi kötü falan davranmadı ama bir garipti ya bağıra çağıra konuşuyor. Kötü İngilizcesi ile birşeyler anlatıyor anlatamayınca daha yüksek sesle bağırıyor. Odalar kötüydü. Çalışmayan bir vantilatörümüz vardı. Şikayet ettiğimizde beyaz atletli kıllı bir adam yenisini getirdi. Şaka gibi bir yer yani... Minori ye yolunuz düşerse çok zor durumda kalmadığınız müddetçe tavsiye etmem.

Neyse Minori küücük bir yer bu nedenle resim çekmedik, çokda vakit harcamadık. Aslında aklımızda Ravello vardı. Ravello da otek fiyatları çok pahalı olduğundan burada kalmak daha uygun geldi. Gelelim Ravello gerçekten etkileyici bir yer. Barbar istilalarından korunmak üzere dağa kurulmuş bir yerleşim bölgesi. Dağın tepesinde araba ile döne döne çıkılan bir kasaba. Bu kasabadan diğer kasabalara merdiven ile yaklaşık 3000 basamak ile inebiliyorsunuz.

Kasabanın meydanında aşağıda gördüğünüz heykel, kathedral ve bir kaç cafe bulunuyor. Ara sokaklarında yürüdükten sonra bu meydanda buz gibi biralarınızı içebilirsiniz. 
Ravelo'nun etrafındaki dağ evleride bu şekilde...


Ravello kasabasının kenarlarından Minori ve Maori manzarası görülebiliyor. Bu dışarıdan merak edip içine girdiğimiz bir oteldi. Rica edip balkonuna çıktık. bu manzaraya karşı havuzda yüzmek isterdim :)


Bahsettiğim merdivenlarda bunlar. Oklarla merdivenlerle gidilecek kasabları gösteriyorlar. Şaka gibi merdivenle kasabalar arası yolculuk :)Enteresan bir yer şu Ravello...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder