Pin it

9 Temmuz 2013 Salı

Maratea

Karma karışık İtalya yazılarına devam ediyorum. Bir yadan İtalya gezisini bitimek istiyorum bir yandan da araya sıkıştırdığım paylaşmak istediğim şeyler var. Gezdiğim ve tıkındığım kadar yazamıyorum :)

Maratea il etapta bize çok büyük bir şehir gibi gelmişti. Ancak umduğumuzu bulamadık Aşağı Maratea ve Yukarı Maratea gibi iki şeridi var. Biz ilk etapta yukarıyı gezmeye karar verdik. Çok ıssız sokaklardı ve gördüğümüz kadarı ile yapacak birşey yoktu.Acıktığımızdan ve son zamanlarda da tasarruf yapmaya karar verdiğimizden küçük pizzalar atıştırdık. Çok lezzetli olmasada kabak çiçekli olan pizza güzeldi. Tasarruf etmek istediğinizde bu şekilde küçük dükkanlardan yiyebilirsiniz.


Aşağı Maratea de bizi sarmadı ve yola devam ettik. Artan sıcaklık ile beraber denize girebileceğimiz bir yer aramaya başladık. Yol üzerinde siyah küçük taşlardan yapılan bu plajı bulduk. Girişe 10 eur ödeyerek arabayı parkettik. Aşağıya inmek için uzun merdivenler yapmışlar. Zeki İtalyanlar merdivenin başınada demir kapı kondurmuşlar. Gelince zile basıyorsunuz size aşağıdan kapıyı açıyorlar. Dediğim gibi ücretsiz denizi İtalya'da zor bulursunuz. 

Denizden birşey beklemeyin. Çok dalgalı ve keyifsizdi. Tüm sahil küçük siyah taşlardan oluşuyor. Kuma gömülebilirsiniz. Ancak denizde iyice arınmanızı tavsiye ederim. Ben ettim siz etmeyin. Zira duşlarda paralı ve o minik taşları temizlemek çok zor. İki gün boyunce S. ile birbirimizin taşlarını temizledik. O kadar gömülecek ne vardı bilmiyorum.Maratea den çıkınca sola dönen yolu takip edin. Yanlız dikkatli olun burayı çok kolay kaçırabilirsiniz. Burası denize girebileceğiniz en uygun yerlerden biri biz başkada görmedik açıkcası...

Buradan sonra kalacağımız yere Scalea'ya varıyoruz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder