Pin it

8 Temmuz 2013 Pazartesi

Gurme Turizm - Cemre Restorant

Uzun yolculukların en güzel kısmı yol üzerinde şahane yemek yiyebileceğiniz yerleri öğrenmek oluyor. Ankara'ya giderken Salihli de açlıktan burulan, ezilen, kıyılan, kazınan midelerimize bir bayram ettirmeye karar verdik. 

Salihli de oturan bir arkadaşımızdan bize güzel bir yer tavsiye etmesini istedik. Kendiside Cemre Et Restoranı tavsiye etti. Geldiğinizde geniş et çeşitleri seçeneği sizi bekliyor. Kilo ile satış yapılıyor siz yemek istediğiniz şeyleri söylüyorsunuz onlar kg ile tartıp size getiriyorlar.


Aynı zamanda çok iştah açıcı mezelere sahipler. Özellikle yoğurlu semizotunu tavsiye etmişlerdi.
Peynir çeşidi de bulmak mümkün. Arkadaşın tavsiyesi üzerine keçi peynirini denemek istedik. Keçi peynirini aynı Hellim gibi kızartıp getirdiler.


Mekanın içi, biz özellike küçük bahçesinde oturmak istedik. Bahçe dediysem de yanlış anlamayın benzinci manzaralı yol kenarı işte, çimenlerin üzerinde oturuyorsunuz.Kırmızı biberli yoğur, sanırım içine hafif bir peynir rendelenmiş. Süzme yoğurt ve peynir çok yakışmıştı. Bunu özellikle ben yalaıp yuttum.Meşhur semizotu... En son S. dibini sıyırıyordu.Ciğer'e açıkcası çok bayılmadım daha iyi olabilirdi.


Bu resmi ne kadar zor şartlarda çektiğimi bilmenizi isterim. Araştırmacı, yemeci, gezmeci blog yazarlığım son bulacaktı. Milleti mezelere dalmadan zor tuttum.


Bahsettiğim keçi peyniri budur. Aslında iki kişilik bir porsiyon ve biz tadına bakmak istediğimizden 4 kişiye paylaştırdılar.


Ben hangi eti yediysem ayıla bayıla yedim açıkcası. Umarım resimlerde göründüğü kadar iştaç açıcıdır. Etleri bence kusursuzdu.
Şimdi bu resimleri böyle göstere göstere koydum size çok ayıp ettim biliyorum. Ama gidip bunları yemeniz için biraz özendirici olmam şarttı. 

Biz yaklaşık 800 gr et yedik. 3 meze, bir ciğer ve salata, bir porsiyon keçi peyniri ve tatlısı ile beraber 128 tl ödedik. 4 kişi olduğumuzdan kişi başı 45 tl gibi bir fiyat verdik. Fiyat yol restoranına göre bence çok ucuz değildi. Ancak etlerin kaliteli olduğu ve mekanın temiz olduğu düşünürsek boğazına düşkün olanların için mutlaka uğraması gereken bir yer. 

Biz gittik ve çok memnun kaldık. Aşağıda adresi bulabilirsiniz.

Sarıpınar Mah. 1081. Sok. Alkent Dinlenme Tesisleri No:36 D:1 
Salihli MerkezSalihliManisa
Tel: +90 236 716 07 07

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder