Pin it

7 Temmuz 2013 Pazar

Günaydın...

Basic sabah kahvaltısı.. İnsanı günaha sokacak çok bir şey yok. Güzel bir peynir, kocanın yaptığı kek gibi omlet, domates, peynir, zeytin...Pembe masa örtüme ve tabaklarıma da dikkat çekmek isterim. Evde nadir olan uyum burada var. Neden nadir diyorum. Çünkü maalesef evim çok zevkimi yansıtmıyor. Aşkımdan ölürken hadi hadi evlenenim bir an önce dediğimden ve çoook yoğun çalışan bir insan olduğumdan evde ne var ne yok her şeyi annem aldı. Annem zevkli kadındır, her şeyin kalitesini güzelini seçer. Amaaa benim güzelim onunki ile aynı olmuyor maalesef. Evim klasik bir ev işte... Ama benim farklı hayallerim var. Örneğin aman masa çizilmesin diye koyduğum o saçma salak örtüyü istemiyorum. Zaten masamda kocaman bir çizik var daha ne olacak. Tahtadan kullanımı kolay, silinen bir masa istiyorum. Hatta eski bir kapı bile olabilir. Değişik değişik model sandalyelerim olsun istiyorum. Fosforik renkli belki pembe, mor bir konsolum olsun. Değişik desenlerde ama rahat koltuklarım olsun istiyorum. Kısacası evim ben olsun istiyorum.

Beni tutan ne?? Tonla para verdiğim koltuklar... Şu anda onları atmaya kıyamıyorum. Daha 2 senelik bile evli değilim bu nedenle parama acıyorum. Biraz eskisin sonra düzenlerim keyfime diyorum. Ama abicim gençlik gidiyor, o zaman nolacakkk???

Şu an evi değiştirmek için ilk projem mutfak... Farkettiyseniz abudik gubidik yemekler denemeyi seviyorum. Öyle 7/24 yemek yapan bir insan değilimdir. Değişik tarifler deneyeyim isterim. Uğraşmak isterim, ellerim kirlensin, yeni tatlar yapayım kendimi usta bir aşçı gibi hissedeyim isterim Şansıma kocam yemek yemekten çok zevk alan biri değil. Hani ben değişik yapayım da o yesin aman karıcım ellerine sağlık desin. Yok öyle birşey... Ben kendime yapıyorum :) Şimdilik ilk hedefim tabaklarımı değiştirmek olacak. Ne alaka derseniz tam takım, herkesin aynısı tabaklar kullanmaktan nefret ediyorum. 

Yakında bir seyahat planım var. Neresi söylemem sürpriz olsun :) Oradan güzel şeyler kapatmayı düşünüyorum. 

Bu gün çok iyi bir modum yok. Depresifim, agresifim, kompleksliyim kısaca... Bir tane Mariachi aldım yanıma umarım iyi gelir, kendime gelirim. Zira mutsuz olmak Pazar günlerine yakışmıyor...
S. özellikle omletin üzerindeki tereyap baloncuklarına zoom yapmamı istedi. :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder