Pin it

19 Temmuz 2013 Cuma

Cefalù

Etna yanardağı gezimizden sonra asıl hedefimiz Palermo daki otelimize gitmekti. Ancak yol macerası yapıyoruz arada yolu uzatıp değişik yerler görelim diye karar verdiğimiziden, İtalya Rehberinde yer alan ve adı çok hoşumuza giden Cefalù'ya gitmeye karar verdik. 

Cefalù küçük ve turstik bir kasaba. Normal nufüsü 14.000 olmasına rağmen yaz aylarında milyonca turist ağırlayan bir yer. Ayrıca da çok sempatik insanlara sahip. 

Yemek yiyecek yer ararken veya alışveriş esnasında Türk olduğumuzu anlayanlar Si, Si Turkish Delight diye bizimle gülüyorlardı. 

St. Stefano kilisesi...Cefalù Kathedrali... 1131 yılında inşaatına başlanmış Norman mimarisine sahiptir.


Acıkınca ben Türkiye'ye geldim Antalya çok güzeldi diyen cafe sahibine para kazandırmaya karar verdik. Ayrıca kendisininde geniş bir şarap koleksiyonu vardı. Güzel Sicilya şaraplarından aldık bir iki tane...

Ayrıca kendisinde fix menuler vardı. Aşağıda gördükleriniz değişik soslarla hazırlanmış bruschetta'lar. Karşıdan da bir risotto göze çarpıyor.Cefalù da şölye bir gezinmenizi, fix menulere ve happy hour'lara sahip sempatik cafe'lerde oturmanızı ve fırsatınız var ise denize girmenizi tavsiye ederim. Kaçırılmaması gereken sempatik bir kasaba kendisi...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder