Pin it

29 Temmuz 2013 Pazartesi

Bugün günlerden Alaçatı günü

Yazın İstanbul sosyetesinin gözde mekanı Alaçatı dır. Her sosyetiki ve sosyetik takılanı burada görebilirsiniz. Biz doğma büyüme İzmir'liler, bu sonradan gelme Alaçatılıları hor görürüz açıkcası. Güzelim Alaçatı gitgide daha beter pahalı daha beter kalabalık omaya başladı. Bu nedenle İzmir'liler genelde daha mütevazi ve bilinmedik yerlere gidiyorlar. 

Neyse hadi haftasonu S.nin sörf merakı ile Alaçatı sörf okullarını incelemeye gittik. Buraya hiç gelmemiştim, burası gerçekten açık havada anfi gibi bir yer olmuş. Yan yana bir sürü sörf okulu var.Bizim tercihimiz ORSA sörf okulu oldu. Kalabalık olan tarafın tam karşısında Çağla Kubat sörf okulunun hemen yanındaydı. Alaçatı'nın neden popüler olduğunu anladım açıkcası. İyi rüzgar alıyor ve dalga yapmadan yeni yetmeler için elverişli bir ortam. Dünyanın en iyi 5. sörf alanıymış.Çalışkan kocamın düşe kalka yaptığı sörfü izledikten sonra birşeyler atıştırmak istedik ve S. ninde yönlendirmesi ile küçük mutluluklar keşfedeceğimiz GODİ'ye geldik :)

Mekanın sahibi gerçekten eğlenceli, bize seveceğimizi düşündüğü bir meze tabağı hazırladı. Güzel bir akşam atıştırmalığı oldu bizim için... Godi ortağının lakabıymış bu arada...


En çok buna bayıldım, antika gibi görünen kandil :) Hemen aldım bir tanede...


Ne yedik dersem...Ne var ne yok diye Alaçatı sokaklarında gezinelim dedik. 


Yürüye yürüye Hacımemiş sokağına geldik. Buradaki konsept dükkanları gezdik.Orada bir POP var orada... Nerede aha küçükken bender bu vardı, aa anneannemler bunu kullanırdı dediğin şey varsa POP da bulabilirsin. Son zamanlarda 1980-1990 arası şeyler çok moda olur oldu. Bizde eskidik anasını...
Diren Türkiye !!!Alaçatı'nın o eski ama modern görünümlü sokaklarında gezmek çok keyifli... Gerçi arada hala böyle unutulmuş evler görebiliyorsunuz.

En son hediyelik eşya çarşısına bir göz attık. Sabun ve şu pres yapılmış rakı şişesinden aldım. Rakı'nın yanında çok güzel bir peynir tabağı oluyor.


Dondurma yemeden olmaz...


Son olarak toplum mesajı vermek istedim.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder