Pin it

20 Mayıs 2013 Pazartesi

Freiburg

Almanya da kaldığım köyde yapılacak en güzel şey çevre il ve ilçeleri gezmekti.  Haftasonu fırsat buldukça arabaya atlayıp yeni yerlere görmeye gittim. Bana en yakın yer ise Freiburg du.

Aslında ben Freiburg desemde şehrin adı "Freiburg im Breisgau".  Karaormanların batısında yer alıyor. Şehri gezerken zaten ormanları görebilirsiniz. 

Şehir kitapçı, kafe, mağazeler bulabileceğiniz nehir kenarında yürüyüşler yapabileceğiniz nispeten hareketli ama aynı zamanda huzurda bulabileceğiniz bir yer. Ben şahsen çok sevdim. Sessiz, durgun şehirleri sevmem, biraz hayat olsun isterim. Freiburg işte böyle bir şehir.


 Karaormanlar buradan görülebiliyor.Şehrinizin ortasından böyle bir nehir geçtiğini hayal edin. Etrafında yürüdüğünüzü, bisiklete bindiğinizi, ördekleri beslediğinizi...
Tabiki her yürüyüşün sonunda yaptığımız gibi mazallah bi kaç kalori yakarız falan ya, hemen tatlıya saldırdım. Arkadaşım D.nin sürekli "kara orman pastası yeee...!!" şeklindeki beyanlarını göz ardı edemedim ve söyledim bir tane.  Güzeldi ama Özsüt daha güzel yapıyor. ah yurdum :)


 
D.nin "After Eight" aromalı dondurması...

Tiramisu.lu dondurma...


Şehri gezerken etrafa bakıp durmaktan resim çekmeyi unuttum :) Bu seyahetlerimde aklımda bir blog açma planım yoktu. Bu nedenle telefonla oda aklıma gelince çektiğim resimlerdir. Bundan sonra daha dikkatli olacağım söz :) 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder