Pin it

1 Nisan 2013 Pazartesi

Şile

Size Şile den sesleniyorum sevgili okuyucularım. Bir haftasonu Yoga Academy şike yoga Festivali kapsamında kendimi Şile de buldum. Festivalin en güzel anı ise sizinle paylaşacağımız güzide Şile gezisi idi.

Etrafta Şile'ye gider tarzı bir tabela aradım ama bulamadım. Bununla idare ediverin. Şile'nin çarşısına attık kendimizi ve başladık ne yapılır neresi gezilir diye dolanmaya.


Şile'nin çarşısını geziyoruz.Dakika bir dört bayanın ilgisini çekecek bir yer bulduk. Meşhur Şile bezi... Mevsim çok uygun olmadığından nispeten sezona göre daha ucuzdu diye düşünüyorum.


İçeride kendimizi kaybettik sağa sola bakınmaktan yaklaşık 1.30 saati mağazada geçirdik. En son ala ala 7 TL'ye eski şile bezinden kese aldım. Buda benim başarımdı.Etrafta gezinirken ve Şile Fener'ini ararken Şile kalesini uzaktan gördük. Bayanlar resim çekilmek için birbiri ile yarışıyor :)


Uzakta Fener göründü. Aslında tamkorku filmlerindeki fenerlere benziyor. Neredeyse Shutter Island filminden fırlamış gibi. Biri şimdi uçurumdan atlayacak :)

Bu garibim ağaçta uçurumun kenarında tek başıan duruyor. Tam resimlik aslında TRT'deki amca bunu görse bir sergi çıkarırdı sanırım.


Fener ile ilgili ayrınları anlatan bir pano var.Fener'in dibinde uçurumun kenarında bir ev gördük. Balkona bakar mısınız son moda balkon teli var ancak evin çatısı döküntü resmen. Ama n keyif yapılır orada be...


Buda Shutter Island'ın tımarhanesi işte. Bu aslında eski püskü bir otel. Sankide kazara kondurmuşlar bunu. Bu güzelim manzaraya yakıştı mı bu şimdi...


Sokakları gezerken bir sürü tarihi ve eski evle karşılaştık.Buda gezinin en güzel kısmı...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder