Pin it

17 Şubat 2013 Pazar

Marbella

Balayı yazımlara devam ediyorum. Puerto Banus dediğim gibi aslında Marbella'ya bağlı küçük bir kasaba. Gelmişken gidip Esas-oğlanı da bir görmek lazımdı.

Normal belediye otobüslerine binerek gidebiliyorsunuz. 15 dk gibi bir süre sürüyor. Rahat gideceğim derseniz taksiye de binebilirsiniz. Taksilerin standart ücretleri var. Şuradan şuraya gideceğim diyorsunuz adam listeyi açıyor, sana fiyatı söylüyor. Taksimetre ben görmedim, gören varsa söylesin. Zaten genelde otobüs tercih ettik. Sermayeyi yemeye içmeye yatırmayı istedik.

Aşağıdaki gibi şirin mi şirin seramik üzeri boyama şehir kasaba haritaları yapmışlar. Gördüğünüz gibi küçük bir yer Marbella. Dar sokakları, kocaman bir sahil şeridi ve küçük kiliseleri var.Şehrin simgesi bu kumsalda bulunan duş görevi de yapan çok amaçlı fil. Bir resmini çekmesem olmazdı. Ama bir tek dişi kalmış canavar modunda. İspanyol'lar da bizim gibi simge fln dinlemiyor. :)


Ara sokaklarda amaçsızca dolanırken gözümüze takılan Vespa ah o sokaklarda şundan bir tane bendede olsa. Şirin ötesi...

Bahsettiğim şahil şeridi, bitmiyor bitmiyor uzayıp gidiyor...Bir heykel sergisi yapmışlar sokağa, hem kültürlüler...


Hem muzip... Bir Hello Kitty manyağı olarak esefle kınamadım değil.

Bu dar sokakları nasıl böyle yeşertebiliyorlar anlamıyorum. Çok ama çok güzel görünüyor.Yemek açısından beni benden alan bir yer olmadı. Sahilde dolan dolan özel bir yer aradık. Tabiki bulamadık. Dandik bir yere oturduk. Resmini bile çekmemişim o derece...

Şirin, sessiz, sakin bir yer Marbella ama hepsi o...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder