Pin it

23 Şubat 2013 Cumartesi

Malaga

İspanya turumuzun diğer bir şehri Malaga. Gene Marbella otobüs garına geldik ve otobüsümüze atladık. 


Malaga İspanya'nın 6. büyük şehri ve benim bu gezide ikinci sevdiğim şehir oldu. Oldukça canlı, kalabalık ve yeşil.Malaga doğumlu iki büyük sanatçı var. Antonia Banderas ve Pablo Picasso. Malaga'da büyük bir Picasso müzesi var. Müzeyi gezerken Bir Picasso hayranı olmadığımı anladım. Beni sarmıyor ama siz bir Picasso severseniz mutlaka gidin, oldukça fazla eser var. ayrıca hayatını anlatan daimi bir videonun döndüğü bir oda bulunuyor. Burada oturup Picasso'nun kendi videolarını izleyebilirsiniz.


Malaga tarihi yerleri haricinde ara sokaklarında dolaşabileceğiniz, alışveriş yapacağınız ve insan içine karışabileceğiniz bir ortam. Gerçekten canlı ve güzel bir şehir.

Malaga Virgin adını duyduğum yemeklerin güzel olduğunu öğrendiğim bir restorandı. Eski şehrin tam karşısında bulunuyor. Ancak tabi ki Siesta bizi de vurdu ve mutfak kapanmıştı.


Sokağın çaprazında tesadüfen oturduğumuz bir yerde yemek yedik. Malaga'da bizi yemek olarak cezbedemedi malesef.

S. bol sarımsaklı kılıç balığı yedi. 


Bende meşhur olduğunu öğrendiğim "baby fish" yedim. Fena değildi.


Üstüne tatlı olarak ise beni benden alan pastalar...Oturduğumuz kahvenin çok geniş bir çay koleksiyonu vardı. Duvardaki gördüklerinizin hepsi çay.


Bir kasapta gördüğümüz domuz bacakları. Bazı kafelerin tavanında da var. bunları dilimleyip servis ediyorlar. Sanırım bir zenginlik yada gösteriş belirtisi. Bu resmi bir kasaptan çektim. ama emin olun kafe/restoranlarda da bir sürü görebilirsiniz. Anlam veremedim...


Malaga dan şehre doyamadan ayrıldık.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder